UV BASKI !

Açıkhava reklam sektörünün hızla teknoloji ile kucaklaştığı bu günlerde dijital çok farklı bir konum aldı. Bundan çok geri gitmeye gerek yok aslında on sene öncesinde ki kullanılan reklam makineleri ile bugün kullanılan makineler arasında dünya uçurum var. Son zamanlar da hayatımıza giren UV dijital baskı ile hemen hemen her ürüne baskı yapabilir hale geldik. Aslında sistem eski kullandığımız solvent yada eco solvent makine kafaları ile aynı sistemi taşıyor. Ultraviole ışınları ile yapılan baskının anında kuruması sağlanıyor ve bu baskı solmaz hale geliyor.  Olayı toparlarsak UV baskı gelecekte bizim vazgeçilmez makinelerimizden olacağı görülüyor.

 

 

 

#UVBASKIGEBZE #GEBZEUVBASKI #GEBZEDİJİTALBASKI

Read More

KOMPOZİT PANEL NEDİR ?

KOMPOZİT PANEL NEDİR ?

Bu yazımızda sizlere reklam çalışmalarımızda kullandığımız kompozit panel nedir, kullanım alanları nelerdir bunlara değineceğiz.

Kompozit panel, iki alüminyum levha içerisine düşük yoğunlukta polietilen dediğimiz bir çeşit plastik malzeme konularak üretilen tabakalardır.

KOMPOZİT PANEL KULLANIM ALANLARI

Alüminyum kompozit panel kullanım alanları oldukça geniştir. Başlıca bizim de içinde olduğumuz reklam sektörü olmak üzere, inşaat dış ve iç cephelerinde, dekorasyon uygulamalarında kullanılmaktadır.

Kompozit panel çevreye duyarlı bir malzeme olup, hiçbir zararı yoktur. Kompozitler kırılmaya karşı, paslanmaya karşı, yangın gibi etmenlere karşı dayanıklıdır.

REKLAM SEKTÖRÜNDE KOMPOZİT

Reklam sektöründe nerelerde kullanılıyor diye soracak olursak, tabela yapımında zemin olarak veya cephe giydirmede kullanılmaktadır. Farklı renk seçenekleri bulunan levhalar ahşap desen, aynalı ve granit görünümlü çeşitleri de bulunmaktadır.

 

Malzeme Mevcut Ölçüleri;

Kalınlık: 1,5mm – 4mm

Ebatlar: 150×6000, 125*320cm, 150*320cm

Read More

GGOSB BILLBOARD

Kocaeli ili Gebze İlçesinde bulunan Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi (GGOSB) yerleşkesinde 10 adet billboard ve 1 adet led ekran ile açıkhava reklam hizmeti vermeye başladık.

Read More

DEKOTA (FOREKS) NEDİR ?

Dekota (foreks) Nedir ?
 PVC hammaddesinin içine kimyasallar homojen bir biçimde karıştırılarak çekme veya dökme hattında üretilen levhalardır. Bu işlemin yapılmasında ki amaç malzemenin yoğunluğunu düşürerek birim başına kullanılan PVC miktarını azaltmak, böylelikle kaynakları daha doğru kullanmaktır. PVC foam levhalar piyasada dekota yada foreks olarakta bilinirler.Tam Türkçe karşılığı köpük PVC levhadır. Hafif bir malzemedir.Dolayısıyla işleme,taşıma ve istifleme rahatlığı sunmaktadır. Malzemenin özgül ağırlığı düşürüldüğü için de sert pvc ye göre çok daha ekonomiktir. Rijit daha işlenebilir, daha uzun ömürlüdür. Uzun ömürlüdür, taşıması, işlemesi kolaydır. Yüzeyleri düzgündür. Darbeye dayanıklı malzemelerdir.
Malzemenin Uygulama Standardı;
 • Vidalanabilir
 • Yapıştırılabilir
 • Testere ile kesilir
 • Fotoğraf kaplanabilir
 • Isıtılarak şekil verilebilir
 • Baskı teknikleri uygulanabilir
 • 3mm’e kadar zımba ile delinir
Malzemenin Uygulama Alanları;
 • Ara bölme
 • Etiketleme
 • Satış standı
 • Sağlık sektörü
 • Mobilya sektörü
 • Tanıtım sistemleri
 • İç mekan giydirme
 • Mağaza içi tasarım
 • Dijital ve serigraf baskı

 

Malzeme Mevcut Ölçüleri;
Kalınlık : 1mm – 19mm
Renk : Beyaz, Siyah
Ebatlar: 122cmx244cm, 122cmx305cm, 156cmx305, 200cmx300cm
Read More

TABELA NEDİR ?

İnsanları yönlendirmek, firmaları tanıtmak gibi benzeri amaçları genellikle dış mekan ve iç mekan da belli şablon ve kalıplar halinde alüminyum, kompozit, plexiglass, vinil vb. gibi malzemeler kullanılarak yapılan platformlara denir.

Ticaret dünyasında tabela rekabette ön sıralarda yer almamın bir aracı olarak görülmektedir. Tanımda sizlere bahsettiğimiz gibi kurumların ister ticari olsun, ister kamu hizmeti amaçlı olsun insanların dikkatini çekmek ve belli bilgileri empoze etmek amacıyla kullanılır.

Tabelalar kullanılacak amaca ve mekana göre istenilen boyut, renk ve  ışıklı-ışıksız biçimde uygulanabilir.Dijital kavram tam çıkmadan önce el yazılarıyla başlayan tabela sektörü günümüzde teknoloji ile yaratıcı reklam fikirleriyle birlikte canlı bir ekonomik alan haline gelmiştir. Bu olay hem tabela firmaları için hem müşteriler için kazanç haline dönüşmüş durumdadır.

Bu bakımdan dolayı reklam ve tabela sektörü günümüzde önemli bir yerdedir.

Read More

Ared

Açıkhava Reklamcıları Derneği

Misyon; Türkiye’de Açıkhava reklamcılığını bilinçlendirilmiş ve mesleki standartları belirlenmiş saygın bir sektör haline getirmek.

Derneğin amacı;

–  Açıkhava Reklam (Tabela, ışıklı, bez afiş) imalatçıları, Mecra Kiralama Firmaları, Şehir mobilyası uygulayıcı firmaları, Neoncular, Serigrafçılar, Dijital baskı firmaları, Dijital elektronik reklam (Display), ışık yayan diyod (LED) panoları imalatçıları, İç mekan reklam ürünleri imalatçıları ve uygulayıcıları, Yönlendirme, ikaz panosu imalatçıları ve uygulayıcıları, Poster ve afiş firmaları,  Reklam malzemesi imalatçıları ve satıcıları, Reklam malzemesi ithalatçıları ve satıcıları, Açıkhava video gösterimi sunan firmalar, Mobil reklam üreticisi ve uygulayıcısı firmalar, Sektöre hizmet verenler.

Olarak faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişileri bir çatı altında toplamak, üyeleri arasında iletişim sağlayarak dünyada hızlı bir biçimde gelişen teknolojik yenilikleri takip ederek dünya standartlarını yakalamak,  üyelerinin teknik, ekonomik, sosyal, kültürel ve diğer hak ve çıkarlarını korumak bu amaçla gerektiğinde dava açmak, açılan davalara katılmak,  sektörün sorunlarına çözümler bulmak, açık hava reklam sektörünü özel ve resmi kurum ve kuruluşlarda, yurt dışında temsil etmek, yurt dışında benzer amaçlarla kurulan dernekler ve kuruluşlar ile irtibat kurmak, her türlü konuda yardımlaşmak ve Türkiye Açık Hava Reklam Sektörü’nün gelişimini sağlamak amacıyla kurulmuştur

Kocaeli İl Temsilciliği

Bu dernekte Kocaeli il temsilciliğini Gebze’de bulunan firmamızın yöneticisi Şükrü AYDIN’a verilmiş olması bizim için gurur taşıyor. Gebze’de tabela ve reklam işlerinde ağırlıklı çalışan Ena Reklam bu dernekle vizyonunu birkaç adım ileriye taşıyacaktır.

Read More
Gönder
Merhaba,nasıl yardımcı olabiliriz?
Nasıl yardımcı olabiliriz?